Connect with us

Sport

Mesi, dërgon mesazh të qartë në mediat spanjolle – Alsat TV

Published

on

Lionel Mesi sërisht është në qendër të vëmendjes në Spanjë. Së fundit , argjetinasi në një intervistë për ”SPORT” dërgoi një mesazh uniteteti për lojtarët dhe tifozët.

“Pas shumë mosmarrëveshjes, dua t’i jap fund gjithçkaje. Ne duhet të jemi të bashkuar dhe të kuptojmë se më e mira do të vijë. Gabimet? Marr përgjegjësitë për gabimet e mia. Nëse quhen gabime janë bërë vetëm që ta bëjmë Barcelonën më të mirë dhe më të fortë. Duhet të ecim në të njëjtën rrugë. Dua t’i çoj mesazh të gjithë fansave që duhet të na ndjekin. Në çdo moment dhe nëse janë të nervozuar apo të mërzitur me mua, duhet ta dinë se kam bërë gjithçka për të mirën e klubit”, -tha ai.

Alsat