Connect with us

Showbiz

Meghan kërkoi shtyrjen e procesit gjyqësor lidhur me publikimin e letrës që ia shkroi babait të saj

Published

on

Dukesha e Sussex, Meghan Markle, ka kërkuar shtyrjen e fillimit të gjyqit në lidhje me padinë e saj kundër gazetës britanike për shkak të botimit të fragmenteve nga letra që i shkroi babait të saj.

Gruaja e princit Harry ka paraqitur kërkesën përpara seancës paraprake për çështjen e caktuar për 29 tetor, sipas dokumenteve të gjykatës.

Një veprim i tillë vjen pas vendimit me të cilit lejohet që libri mbi vendimin e Markle dhe burrit të saj për tërheqje nga detyrat mbretërore, të përfshihet gjithashtu në çështje.

Meghan akuzoi Mail on Sunday dhe botuesit e gazetave për shkelje të së drejtës së autorit, keqpërdorim të të dhënave private dhe shkelje të ligjeve të Britanisë së Madhe për mbrojtjen e të dhënave.

Gazeta publikoi pjesë nga një letër që Meghan i shkroi babait të saj pas martesës së saj dhe Harry në maj 2018. /Gazeta Sinjali/