Connect with us

Showbiz

Me fustan të tejdukshëm, Rita Ora i kalon orët e vona në studion e artistit të njohur Lewis Capaldi

Published

on

Ajo po punon për një album të ri, për të cilin ajo deklaroi se do ta ‘kthejë në kohë’.

Dhe Rita Ora arriti të marrë vëmendjen së fundmi me një fustan transparent të markës ‘Gucci’, me të cilin u largua për në studion muzikore të artistit të njohur Lewis Capaldi, të martën në mbrëmje, shkruan DailyMail.

Këngëtarja 29 vjeçare, dhe krijuesi i hitit “Someone You Loved”, 24 vjeç, u takuan në studion e cila ndodhet në Londrën Veriperëndimore, pasi besohet se ata mund të bashkëpunojnë në muzikë të re.

Një burim i brendshëm zbuloi për The Sun: “Kjo mund të jetë bërja e diçkaje të veçantë”.

“Sa i përket Mbretërisë së Bashkuar ata janë dy nga emrat më të mëdhenj në muzikë që po bëjnë këngë tani”, tha ky burim.

“Takimi ndodhi rastësisht”, shtoi më tej burimi i brendshëm.

Rita e mbrojti modestinë e saj me një palë pantallona të shkurtra të zeza nën fustanin e saj të tejdukshëm ndërsa pozonte brenda dhomës së regjistrimit dhe ndau fotografitë me ndjekësit e saj në llogarinë e saj në Instagram.

Bukuroshja bionde veshi një xhaketë sportive dhe kompletoi pamjen me një përzgjedhje të gjerdanëve dhe unazave prej ari.

Rita gjithashtu veshi geta të tejdukshme dhe çizme ushtarake për veshjen e saj, pranë tastierës së studios.

Ajo i la flokët e saj kaçurrela të lirshme, duke marrë vëmendjen me dukjen e saj tërheqëse.

Yjet britanikë edhe më parë kanë bashkuar forcat për projekte muzikore, pasi Lewis ishte autori i këngës së saj të fundit “How To Be Lonely”, e cila u publikua në mars.

Lewis Capaldi në anën tjetër kryesoi top-listat britanike me albumin e tij, “Divinely Uninspired To A Hellish Extent”, i cili ishte albumi debutues më i shitur në Mbretërinë e Bashkuar i vitit 2019.

Muzikanti skocez tashmë ka shkruar disa këngë për albumin e tij të ardhshëm, por konfirmoi se nuk do të dalë në treg deri vitin e ardhshëm. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending