Connect with us

Sport

Më 31 tetor, Seferi kundër ish-kampionit të botës Gassiev

Published

on

Boksieri shqiptar Nuri Seferi, më 31 tetor do të zhvillojë një prej meçeve më të vështira në karrierë. Në Sochi të Rusisë, do të ndeshet me ish-kampionin e botës, Murat Gassiev.

“Një ndeshje shumë e veshtirë edhe e planifikuar në një kohë shumë të shkurtër, per shkak edhe të situatës që po përjetojmë me Covid-19, por është një sfidë që e kam pranuar me shumë kënaqësi! Kundërshtari është Murat Gassiev, një super-boksier me famë botërore”, ka shkruar Seferi në Facebook.

Seferi 43 vjeç ka 41 fitore, prej tyre 23 me nokaut në karrierën profesioniste. Ka edhe nëntë humbje. Derisa, Gassiev shumë më i ri, 27 vjeç, ka 26 fitore dhe vetëm një humbje.

Te dashur miq,doja t’ju informoja qe ne daten 31 Tetor do te zhvilloj ndeshjen time te radhes ne Rusi (Soçi). Nje…

Gepostet von Nuri “Albanian Tyson” Seferi am Dienstag, 20. Oktober 2020

 

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending