Connect with us

Business

Max Hayden, 16 vjeçari godet me të ardhura1.7 milion dollarë gjatë pandemisë

Published

on

Max Hayden, një banor 16-vjeçar në New Jersey, thuhet se arriti $1.7 milion të ardhura duke shitur stoqe në internet gjatë pandemisë, përfshirë video lojëra, ngrohësit në natyrë, pajisje palestrash dhe prerëse flokësh, të cilat u bënë shumë trendy kur u mbyllën palestrat dhe sallonet. Ai këto gjëra i shiste për rreth dyfishin e çmimit me pakicë.

Në një intervistë me The Wall Street Journal, biznesmsni adoleshent foli në emër të biznesit të tij të shitjeve në internet, tani një kompani që veç më që është edhe taksapagues.

“Shkurt, është një dallim i vërtetë. Ky është kapitalizmi” tha Z. Hayden, për Wall Street Journal. Ai gjithashtu punësoi dy miq për $15 në orë për të ndihmuar në porositë e paketimit.

Florent Ibraimi

Alsat