Connect with us

Sport

Mauricio Pochettino është trajneri i ri i Paris Saint-Germain – Alsat

Published

on

Argjentinasi Mauricio Pochettino është trajneri i ri i Paris Saint-Germain. PSG kohët e fundit shkarkoi Tuchel dhe Pochettino u përmend menjëherë si pasardhësi i tij. Tani ish-trajneri i Southampton dhe Tottenham ka marrë zyrtarisht kampionin e Francës. Pochettino ka qenë pa punë që nga 19 nëntori 2019, kur u shkarkua nga Tottenham. Ai ka udhëhequr “Këngëtarët” që nga 2014 dhe luajti finalen e Ligës së Kampionëve me ta. Më parë, ai udhëhoqi Southampton në sezonin 2013/14 dhe Espanyol nga 2009- 2012.


Alsat