Connect with us

Sport

Manuel Nojer sulmon rekordin e Oliver Kanit – SHKUPI

Published

on

Futbollistët e Bajern Munihut, deklasuan Atletiko Madridin me 4-0, në sfidën e parë të sezonit të ri në Ligën e Kampionëve. Në këtë sfidë, Manuel Nojer regjistroi rekordin e ri, duke tejkaluar Sep Majerin, ndërsa tani në radhë është rekordi i Oliver Kanit.

– Advertisment –

Nojer regjistroi 200 ndeshje pa prekur rrjeta e tij dhe ishte ndeshja e 349-të në fanellën e skuadrës bavareze. Për të arritur këtë shifër, Sep Majer kishte nevojë për 651 ndeshje, ndërsa tani në radhë është rekordi i Oliver Kanit që ka arritur të mbajë portën e paprekur plot 247 ndeshje.

Kujtojmë se Oliver Kan kaloi 14 sezone te Bajern Munihu, duke regjistruar 632 ndeshje.

Alsat