Connect with us

Shendetsi

Manchester United konfirmon se përforcimet nga Atalanta do të mbërrijnë së shpejti

Published

on

Manchester United së shpejti do të marrë përforcime nga Atalanta, dhe bëhet fjalë për 18-vjeçarin Amad Dialo.

Të dy klubet ranë dakord për transferimin e futbollistit të ri në tetor, për shumën prej 21 milionë eurosh, të cilat mund të dyfishohen nëse ai humbet të gjithë potencialin e tij në “Old Trafford”.

Manchester United mposhti Aston Villa 2-1 në stadiumin e tyre të premten në mbrëmje, dhe menaxheri Ole Gunnar Solskjaer tha se ai ishte “shumë i emocionuar” për ardhjen e Dialo.

“Ne kemi mbaruar gjithçka në lidhje me dokumentet, nuk shoh ndonjë pengesë që ai të jetë me ne së shpejti. Ai po vjen shumë shpejt. Unë jam shumë i ngazëllyer për këtë, ai ka treguar se çfarë cilësie ka shumë herë deri më tani,” tha norvegjezi.

Futbollisti nga Bregu i Fildishtë luajti vetëm pesë ndeshje këtë sezon, duke shënuar një gol, në debutimin e tij me Udinesen në tetor.

“Sigurisht që ai duhet të mësojë të luajë në Angli, ky është një nivel tjetër i futbollit. Ne do t’i japim kohë për t’u zhvilluar. Ne gjithmonë shikojmë në planin afatgjatë dhe kjo është një gjë e shkëlqyeshme. Ne kemi qëllime që mund të jenë zgjidhje afatgjata për klubin”, tha Solskjaer.