Connect with us

Showbiz

Majk reagon i habitur për ngjarjet e fundit: Çfarë po ndodhë me këtë dynja?

Published

on

Reperi i njohur, Majk, ditë më parë publikoi një fotografi bashkë me kolegun e tij, Getoar Selimi, në studio muzikore.

Me këtë ai sikur paralajmëroi ardhjen e një projekti të ri muzikor së shpejti, pasi ka kohë që nuk ka sjell ndonjë këngë të re.

Majk në anën tjetër po vazhdon të jetë aktiv dhe mjaft i ndjekur në rrjetet sociale, duke ndarë me ndjekësit fotografi të ndryshme nga jetë e përditshme.

Në raste të rralla, ai nuk heziton që të shpreh edhe mendimin ose shqetësimin e tij lidhur me ndonjë ngjarje e cila mund të jetë aktuale dhe e shumë komentuar.

Dhe duke parë zhvillimet e fundit, si rritja e numrit të rasteve me COVID-19 dhe sulmet terroriste në Vjenë të Francës, reperi bëri një reagim të çuditshëm në InstaStory.

Foto: Majk/InstaStory

“Dynja dynja, çfarë po ndodhë në këtë dynja”, kanë qenë shkurtë fjalët e reperit prishtinas në InstaStory.

Me këtë ai sikur tregoi habinë e tij me ngjarjet e fundit jo për mirë që po e karakterizojnë globin, i cili më shumë se asnjëherë tjetër është shndërruar në një vend jo të sigurt sivjet. /Telegrafi/