Connect with us

Showbiz

Macaulay Culkin rikthen momentin ikonik të filmit “Home Alone” të realizuar në një maskë

Published

on

Përkundër viteve, Macaulay Culkin mbetet personazhi më i dashur i fëmijëve që nga filmi “Home Alone”.

Ai të mërkurën bëri një shaka duke rikthyer momentin ikonik të personazhit Kevin McCallister të “Home Alone” të krijuar me një maskë.

Aktori, 40 vjeçar, befasoi me një maskë të tmerrshme e njëherësh realiste për personazhin që ishte në moshën dhjetë vjeçare në 1990 dhe në vazhdimin e tij në 1992.

Macaulay Culkin (Foto: Instagram)

Culkin përdori paksa humor në mbishkrim duke u thënë fansave: “Thjesht duke qëndruar i sigurt në COVID-19, me lëkurën time të ndezur kur isha i ri. Mos harroni t’i vendosni maskat, fëmijë”.

Ai riktheu edhe një herë momentin e veçantë që përgjatë viteve ka qenë i përfshirë edhe në ‘meme’ të ndryshme.

Skena është një nga momentet më të spikatura të filmit, teksa regjisori Chris Columbus zbuloi se britma ishte e papritur, kur po festonte 25 vjetorin e filmit në një intervistë të vitit 2015 me Entertainment Weekly.

Macaulay Culkin (Foto: Shutterstock)

“Britma ikonike – shprehja në poster me duart në faqet e tij – kjo ishte pak a shumë një aksident”, tha producenti i “Harry Potter” dhe “The Sorcerer’s Stone”.

“Kjo nuk u shkrua në mënyrën se si Macaulay e interpretoi atë. Ishte çdo gjë spontante”.

Chris u impresionua nga instinktet e Macaulay, duke shtuar: “Kjo është arsyeja pse ai ishte një fëmijë kaq interesant: Askush tjetër nuk do ta kishte bërë atë”.

Megjithëse kanë kaluar 30 vjet që nga dalja e filmit, pothuajse të gjitha televizionet e shfaqin këtë në kohën e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri. /Telegrafi/

Macaulay Culkin (Foto: Shutterstock)

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending