Connect with us

Sport

Luan Krasniqi reagon pas fitores se Biden: Për mua, njerëzimi ka fituar – Bota Sot

Published

on

Ish Kampioni i Europës në boks, kosovari Luan Krasniqi ka reaguar me një status të gjatë në Facebook pasi Joe Biden u zgjedh President i 46-të i Amerikës

Boksieri kosovar e ka quajtur këtë fitore të rëndësishme, derisa ka thënë se ky është një lajm i jashtëzakonshëm për njerëzimin.

“Më duhet ta pranoj: Unë isha jashtëzakonisht kureshtar këto ditët e fundit – por tani është bërë Realitet: Joe Biden do te jetë Presidenti i ri i SHBA”, ka shkruar në këtë status Luan Krasniqi.

“Më në fund Për mua, njerëzimi ka fituar, Liria, Morali, Dhe demokracia. Kjo është një shenjë e rëndësishme, Jo vetëm për SHBA, por për të gjithë botën, posaçërisht për Kosovën”.

Alsat