Connect with us

Sport

Liga e Kombeve/ Franca dhe Portugalia bëjnë ‘paqe’, Italia frenohet nga Polonia

Published

on

Kampionia në fuqi e Botës përballë kampiones në fuqi të Europës.

Mbappe e Griezmann kundër Cristiano Ronaldos dhe Joao Felix.

Një 90-minutësh perfekt për të dhuruar spektakël, por që fatkeqësisht nuk pati qoftë një gol.

Francë-Portugali, e zhvilluar në “Stade de France”, e vlefshme për Grupin 3 në Divizionin A të “Nation League”, përfundoi 0-0, edhe pse rastet, sidomos në fundin e takimin, nuk munguan.

Të dyja skuadrat kryesojnë me nga 7 pikë, por luzitanët janë të parët falë golaverazhit më të mirë.

Me të njëjtin rezultat 0-0 u mbyll edhe përballja mes Polonisë dhe Italisë në Grupin 1, me të kaltrit që humbën një shans për t’u shkëputur në krye, por gjithsesi mbeten të parët me një pikë më shumë se Holanda dhe Polonia.

Në Divizionin B, Izraeli u mposht 1-2 nga Republika Çeke, Irlanda e Veriut gjithashtu humbi në shtëpi 0-1 me Austrinë, Rusi – Turqi përfundoi 1-1, ndërsa Skocia fitoi 1-0 me Sllovakinë.

Serbia, çuditërisht dështoi të merrte pikë në shtëpi përballë Hungarisë me rezultatin 0-1.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending