Connect with us

Sport

Levandovski, “Futbollisti më i mirë i Evropës” – Alsat TV

Published

on

Sulmuesi i Bajern Munihut, Robert Levandovski, u shpall futbollisti më i mirë i Evropës për sezonin e kaluar. Sulmuesi polak zhvilloi një sezon të jashtëzakonshëm, duke shënuar 7 gola në fazën finale, për të arkëtuar titullin e kampionit në Ligën e Kampionëve me Bajernin e Munihut.

Në sezonin aktual, Bajerni ka arkëtuar 5 tituj dhe e fundit ishte në Super Kupën e Gjermanisë. Në vendin e dytë u ndal u ndal bashkëlojtari i Levandovskit, portieri i Bajernit, Manuel Nojer, para mesfushorit të Man. Siti, Kevin De Bryjne.

Alsat