Connect with us

Sport

Lacio merr mbrojtësin e ri nga AC Milani – Alsat

Published

on

Mbrojtësi Mateo Musakio që aktivizohej me Milanin doli nga planet e trajnerit Stefano Pioli teksa tekniku i kuqezinjve para tij preferon edhe një të ri si Kalulu. Megjithatë, edhe problemet fizike nuk e kanë lënë 30-vjeçarin të shprehej, ndërkohë që te Lacio shpreson të ketë vazhdimësi. Kjo lëvizje e drejtorit Igli Tare, vjen pas dëmtimit të Luis Felipe, ndërsa tashmë trajneri Simone Inzagi do të ketë të gatshëm një futbollist me shumë eksperiencë.

Operacioni pritet të ketë një vlerë të ulët financiare, teksa Milan kërkonte 2.5 milion euro, por marrëveshja pritet të mbyllet për një shifër më inferior se 2.5. Për Musakion ka pasur edhe oferta të tjera, megjithatë mbrojtësi i ka anashkaluar klubet e tjera pasi kërkon të qëndrojë në Itali dhe ka simpati për Lacion.


Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending