Connect with us

Showbiz

Labi: Ka pasur zëra se unë kam rënë ose muzika ‘live’ ka rënë, por këto janë manipulime të klaneve të këngëtarëve

Published

on

Këngëtari i njohur shqiptar, Labinot Tahiri, ka bërë një reagim së fundmi në rrjetet sociale, lidhur me disa zëra që ka dëgjuar rreth koncerteve të tij.

Sipas atyre që ka dëgjuar, Labi thotë se po dëgjon të flitet që ka rënie të koncerteve.

Mirëpo në një shkrim të gjatë, shoqëruar me një video të një nga mbrëmjet muzikore të tij, ai e ka demantuar tërësisht këtë lajm.

Foto: Labinot Tahiri/InstaStory

Këngëtari dhe ish-deputeti Tahiri ka shkruar se situata pandemike ndaloi së mbajtur mbrëmjet jo vetëm për të, por për të gjithë estradën.

Megjithatë, ai premton së nëse në vitin 2021 rikthehen mbrëmjet muzikore, do të jetë patjetër vit i rikthimit të sukseseve të tij.

Ky është postimi i tij i plotë (pa ndërhyrje):

“Kështu do të jet sërish skenai me dhe publiku im, i cili më ka mbajtur në skenë! Ka pasur zëra se Labi ka ra, ose muzika LIVE, ama Labi bjen vetem kur do Zoti dhe publiku dhe atehere mund të biej muzika LIVE! Zoti nuk dëgjon individ të prishtë se cfare deshira te kqia kanë, nuk dëgjon as KLANET E KËNGËTARËVE TË CILËT I KANË SHKATRRUAR SHUMË SHUMË KENGTARË, TENTUAN EDHE MUA, ama duhet me pas…kaqik për diqka të tillë ndaj meje.
NËSE MBREMJET HAPËN 2021 do të jet vit i sërish sukseseve të mia! PUNONI JU KLANE SIQ UA KENI BERË PRONARËVE NESE DO TË VIJ UNË MOS E MERR: 2TTON, ose BURAKUN, FIFIN, ATE APO KETE APO MUA SI LAB! E pata vetëm si njoftim! të gjithë do punojnë.
Labi-FKSH
NGONI THIRJET SIKURSE AZEM VLLASIN KUR E THIRRSHIN POPULLI DIKURË!”. /Telegrafi/

Foto: Labinot Tahiri/InstaStory

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending