Connect with us

Showbiz

Kylie dhe Kendall Jenner ndeshen fizikisht në episodin e ri, ndërsa Kim Kardashian thërret sigurimin

Published

on

Kylie dhe Kendall Jenner u përleshën seriozisht fizikisht, duke bërë që Kim Kardashian të thërriste sigurimin në episodin e së enjtes në “Keeping Up With the Kardashians”.

Kendall, 24 vjeçe, akuzoi Kylien, 23 vjeçe, se ‘kishte vënë thembrën në qafë’ gjatë përleshjes, duke i çuar motrat të betoheshin se ‘kurrë nuk do të flisnin më me njëra-tjetrën’, shkruan DailyMail.

Kim, 39 vjeçe, mund të dëgjohej duke bërtitur: “Është një urgjencë! Shkoni merrni Kendallin!”, ndërsa dëgjonte motrat e saj duke u grindur në një automjet tjetër.

Grindja ndodhi sepse Kendall ishte mërzitur që Kylie mori veshjen e saj gjatë largimit të familjes në Palm Springs, Kaliforni.

Kendall i bërtiste Kyliet me të shara, njashtu edhe të dashurit të nënës së tyre, Corey Gamble, 39 vjeç, i cili po udhëtonte me ta.

“Ndal, ndalo, ndalo!”, bërtiti Corey kur grindja mes motrave filloi.

“Ne duhet të shkojmë të marrim Kendallin!”, i tha Kim shoferit të saj.

“Ku janë ato? Kjo është çmenduri!”, bërtiti Khloe, ndërsa Kendall i tha Kyliet: “Ti ma vure thembrën në qafën time!”.

“Kjo është arsyeja që ju më përplasët!”, bërtiti më pas Kylie.

Në një rrëfim, Khloé kujton, “Ne vetëm po dëgjojmë të bërtitura të shumta. Ne as nuk mund të kuptojmë se çfarë po ndodh, dhe kjo tingëllon me të vërtetë çmenduri”.

Lufta ishte një moment i tmerrshëm për të gjithë familjen, jo më pak për Kris Jenner, 64 vjeçe, e cila sapo kishte parë tri vajzat e saj: Kim, Kourtney dhe Khloé duke u grindur në një episod të fundit të “KUWTK”.

Kështu, nëna e vajzave Kardashian-Jenner, Kris vendosi të organizojë një udhëtim familjar në ‘vendin e lumtur të të gjithëve’, në shtëpinë e saj të pushimeve në Palm Springs, për të siguruar që të gjitha vajzat e saj ishin mirë. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending