Connect with us

Showbiz

Krahasohet me Ronaldon për nga vitaliteti: Regjimi strikt dhe masa muskulore e përkryer e Edinson Cavanit

Published

on

Ylli i ri i Manchester United, Edinson Cavani, është në formë të mahnitshme trupore me një përqindje të duhur ‘të yndyrës trupore’ në moshën 33 vjeçare.

Burimet e përshkruajnë atë si ‘si një zot grek’ që mund të ‘vrapojë si një maniak’, shkruan The Sun.

Dhe ai është aq i përkushtuar ndaj regjimit të tij të fitnesit, saqë është krahasuar me Cristiano Ronaldon.

Legjenda e Uruguait u transferua në United me një transferim falas nga gjiganti francez PSG në një marrëveshje të papritur të afatit ditor.

Dhe megjithëse ai nuk ka luajtur futboll për gjashtë muaj, pasi ishte lënë jashtë skuadrës së PSG-së për Ligën e Kampionëve në fund të sezonit të kaluar, ai është në formën më të mirë trupore.

Ai ka qëndruar në gjendje vitale, duke publikuar në rrjetet sociale video stërvitje nga shtëpia e tij luksoze në zonën ekskluzive Neuilly-sur-Seine të Parisit për t’i thënë klubeve të mundshme se ai ishte duke punuar aq shumë sa kurrë më parë.

Dhe, sipas The Athletic, Cavani – i cili do të veshë fanellën ikonike me numër 7 – do të arrijë në Manchester si një nga lojtarët më të mirë dhe më të fortë në klub.

Një burim i tha The Athletic: “Përqindja e yndyrës së trupit të tij është mahnitëse. Ai është i aftë dhe intensiv, dhe mahnitës në ajër. Ai vrapon si një maniak”.

Përkushtimi i pabesueshëm i Cavanit për palestër siguron që ai mund të luajë, dhe ndoshta, pas mesit të të tridhjetave.

Ai e mban veten të arsyeshëm dhe të shëndetshëm larg fushës, me hobi të shëndetshëm si shëtitja në fshat me qentë e tij, kalërimi me kuaj apo peshkimi.

Ai gjithashtu ka qenë dikur një balerin, duke kërcyer në vendlindjen e tij në Uruguai.

Burimi tha: “Jashtë fushës, ai ka një jetë të vërtetë familjare”.

“Ai është një baba i shkëlqyeshëm, nuk është një djalë që shkon të pijë në klube të natës. Ai e do peshkimin, gjuetinë, fshatin, shëtitjet jashtë dhe ka qen”.

“Ai i do kuajt dhe kalëron. Ai është një djalë që e di që nuk erdhi nga asgjë dhe nuk i harron miqtë e tij që nga dita e para dhe njerëzit që e ndihmuan. Ai nuk është i dukshëm”, tha tutje burimi.

Cavaini tha për revistën Four Four Two: “Sapo të arrish në nivelin profesional, të jesh futbollist është si të jesh makineri. Ju duhet të kujdeseni për trupin tuaj, veçanërisht kur përgatiteni për sezonin e ri”.

Regjimi i fitnesit të Cavanit përfshin stërvitjet kardio dhe me pesha, dhe ai madje vazhdonte të bënte vrapime të gjata pas stërvitjes gjatë kohës që ishte në Napoli.

Një burim nga Napoli i tha The Athletic: “Ai është një profesionist i vërtetë. Në Napoli, shumica e lojtarëve përfundojnë stërvitjen dhe shkojnë rreth qosheve në kursin e golfit”.

“Por ai shkoi për të bërë vrap. Ai është disi si Cristiano (Ronaldo), një profesionist i madh dhe mjaft egoist në fushë. Ai dëshiron të marrë çdo penallti dhe të përfundojë çdo kundërsulm – një vrasës i duhur në fushë”, shtoi burimi.

“Ai është shumë i mirë për ekipin, duke i shtyrë të gjithë përpara, mbi të gjithë të tjerët dhe duke i bërë ata të performojnë. Lojtarëve i mungonte ai kur u largua. Ai ishte një lojtar më i mirë në fushë por edhe në stërvitje. Tifozët ishin të zemëruar kur ai u largua për në PSG, por ai ishte një lojtar i madh dhe ata ndiheshin të tradhtuar”, përfundoi burimi i brendshëm. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending