Connect with us

Sport

Kosova pa Rashicën për sfidat e nëntorit – SHKUPIMK

Published

on

Milot Rashica nuk do t’i bashkohet kombëtares së Kosovës për tri ndeshjet e nëntorit. Skadra e Verder Bremenit nuk lejon që mesfushori ofenziv të largohet nga Gjermania për shkak të eliminatoreve të Ligës së Kombëve të kombëtares së Kosovës.

Ky vendim i Verderit bën që Rashica sërish të mos mund t’i bashkohet Kosovës në përballjen kundër Shqipërisë (miqësore), Sllovenisë dhe Moldavisë (Liga e Kombeve). Kujtojmë që Milot Rashica nuk është grumbulluar te Kosova që nga ndeshjet e shtatorit.

Alsat