Connect with us

Sport

Kosova luan sot me Greqinë – SHKUPIMK

Published

on

Kombëtarja e Kosovës ka udhëtuar drejt Greqisë për tu përballur në kuadër të Ligës së Kombeve.

– Advertisment –

“Dardanët” me fillim nga ora 20:45 do përballen kundër Greqisë në stadiumin “Athens Olympic Stadium” ku dëshirojnë që të paktën nga seria e tmerrshme e ndeshjeve pa fitore, të gjejnë vetën ndaj grekëve drejt triumfit.

Kosova do jetë me shumë mungesa ku Arbër Zeneli, Valon Berisha dhe Edon Zhegrova janë të fundit të cilët i bashkohen listës së të lënduarve.

Pavarësisht këtyre mungesave thuhet se skuadra e kombëtares së Kosovës është e motivuar për lojë dhe i gjithë grupi janë të gatshëm pavarësisht se kush do luajë, që ta japin më të mirën për ta shuar serinë e tmerrshme të ndeshjeve pa fitore.

Alsat