Connect with us

Showbiz

Kim Kardashian thotë se ëndërron të krijojë një firmë të suksesshme ligjore: Ka qenë në shpirtin tim për vite me radhë

Published

on

Kim Kardashian synon të ndihmojë më shumë njerëz me diplomën e saj në drejtësi.

Themeluesja e “SKIMS”, 41 vjeçe, i tha Vogue Hong Kong se ëndërron “që një ditë të krijojë një firmë të suksesshme ligjore”.

Zbulimi për planet e saj të së ardhmes vjen vite pas shkollimit të Kardashian për drejtësi dhe njoftimi se ajo e kaloi provimin e jurisprudencës.

Kim Kardashian (Foto: Getty Images)

“Përvoja më mësoi kaq shumë dhe kurrë nuk kam punuar kaq shumë për diçka në jetën time”, tha ajo për përgatitjen për testin. “Duhet të isha vërtet e zellshme për të studiuar dhe t’i kushtoja çdo minutë të lirë që kisha për të. Unë jam shumë e apasionuar pas Reformës në Drejtësi Penale dhe dua t’i mbroj ata që mendoj se janë dënuar gabimisht”.

Kardashian më parë tha se asgjë në fushën e drejtësisë nuk ishte e lehtë.

“Kam dështuar në këtë provim 3 herë në 2 vjet, por çdo herë ngrihesha dhe studioja më shumë dhe u përpoqa përsëri derisa ia dola”.

Kardashian, babai i ndjerë i së cilës Robert Kardashian ishte një avokat i famshëm, i tha gjithashtu Vogue Hong Kong se puna e tij frymëzoi rrugën e saj të jetës.

“Kalimi i kohës më të madhe me babanë time në zyrën e tij padyshim se ka ndikuar tek unë. Të bësh këtë punë është në shpirtin tim prej vitesh dhe jam shumë krenare që tani po e bëj”, tha ajo.

Nëna e katër fëmijëve shtoi: “Të jesh në këtë linjë pune më ka bërë padyshim të ndihem më e afërt me babanë tim dhe të di që po i ndihmoj njerëzit ndihem shumë mirë në fund të ditës”.

Ylli i “Kardashians” tashmë ka ndihmuar të tjerët dhe i ka vënë sytë në shfajësimin e një grushti të burgosurish që beson se janë dënuar në mënyrë të padrejtë. /Telegrafi/