Connect with us

Showbiz

Kim Kardashian dhuron një milion dollarë për ‘Armenia Fund’, ndërsa po vazhdon konflikti Armeni-Azerbajxhan

Published

on

Kim Kardashian tregoi se nuk fliste vetëm të shtunën pasi njoftoi një donacion prej një milion dollarësh për ‘Armenia Fund’ (fondin Armen).

Ylli 39-vjeçar i “Keeping Up With The Kardashians” postoi një video të shkurtër në rrjetet sociale në të cilën ajo zbuloi mbështetjen për organizatën humanitare kushtuar ndihmës për ata në Armeni dhe rajonin e Nagorno – Karabakh, i njohur gjithashtu si Artsakh.

Veprimi i saj humanitar vjen në mes të luftimeve të vazhdueshme midis Azerbajxhanit dhe Armenisë.

Kim Kardashian (Foto: Twitter)

Kim ishte veshur thjesht por elegante në videon një minutëshe me një triko ngjyrë kafe të lehtë.

Ajo kishte bërë flokët gërsheta të lëshuara në njërën anë, teksa pamjen e kompletoi me disa aksesorë.

“Jam shumë e nderuar të jem pjesë e përpjekjes së sotme globale për të mbështetur fondin e Armenisë”, filloi Kim pasi u prezantua.

“Unë kam qenë duke folur për situatën aktuale në Armeni dhe Artsakh dhe kam biseduar me kaq shumë të tjerë për të sjellë më shumë vetëdije për krizën që nuk mund të lejojmë të përparojmë”.

Kim Kardashian (Foto: Twitter)

“Ne duhet të kujtojmë se pavarësisht nga distanca që na ndan, ne nuk jemi të kufizuar nga kufijtë. Ne jemi një komb global armenë së bashku”, vazhdoi ajo.

Kim shpjegoi se fondi i Armenisë po ofronte ‘ushqim, strehim dhe kujdes mjekësor për ata që ishin prekur nga luftimet, përpara se të zbulonte se do të dhuronte një milion për të ndihmuar përpjekjet e tyre në terren”.

Kim Kardashian (Foto: Twitter)

Nëna e katër fëmijëve po ashtu inkurajoi fansat dhe ndjekësit të jepnin atë që mundnin për fondin, ose thjesht për të shpërndarë informacion në lidhje me të në rrjetet sociale. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending