Connect with us

Showbiz

Kim Kardashian dhuron një milion dollarë për ‘Armenia Fund’, ndërsa po vazhdon konflikti Armeni-Azerbajxhan

Published

on

Kim Kardashian tregoi se nuk fliste vetëm të shtunën pasi njoftoi një donacion prej një milion dollarësh për ‘Armenia Fund’ (fondin Armen).

Ylli 39-vjeçar i “Keeping Up With The Kardashians” postoi një video të shkurtër në rrjetet sociale në të cilën ajo zbuloi mbështetjen për organizatën humanitare kushtuar ndihmës për ata në Armeni dhe rajonin e Nagorno – Karabakh, i njohur gjithashtu si Artsakh.

Veprimi i saj humanitar vjen në mes të luftimeve të vazhdueshme midis Azerbajxhanit dhe Armenisë.

Kim Kardashian (Foto: Twitter)

Kim ishte veshur thjesht por elegante në videon një minutëshe me një triko ngjyrë kafe të lehtë.

Ajo kishte bërë flokët gërsheta të lëshuara në njërën anë, teksa pamjen e kompletoi me disa aksesorë.

“Jam shumë e nderuar të jem pjesë e përpjekjes së sotme globale për të mbështetur fondin e Armenisë”, filloi Kim pasi u prezantua.

“Unë kam qenë duke folur për situatën aktuale në Armeni dhe Artsakh dhe kam biseduar me kaq shumë të tjerë për të sjellë më shumë vetëdije për krizën që nuk mund të lejojmë të përparojmë”.

Kim Kardashian (Foto: Twitter)

“Ne duhet të kujtojmë se pavarësisht nga distanca që na ndan, ne nuk jemi të kufizuar nga kufijtë. Ne jemi një komb global armenë së bashku”, vazhdoi ajo.

Kim shpjegoi se fondi i Armenisë po ofronte ‘ushqim, strehim dhe kujdes mjekësor për ata që ishin prekur nga luftimet, përpara se të zbulonte se do të dhuronte një milion për të ndihmuar përpjekjet e tyre në terren”.

Kim Kardashian (Foto: Twitter)

Nëna e katër fëmijëve po ashtu inkurajoi fansat dhe ndjekësit të jepnin atë që mundnin për fondin, ose thjesht për të shpërndarë informacion në lidhje me të në rrjetet sociale. /Telegrafi/