Connect with us

Showbiz

Kështu mund të dukeni bukur edhe në ditët me shi

Published

on

Nuk është koha të na zërë shiu në befasi, pasi që aplikacionet na tregojnë më herët se me çfarë moti do të përballemi gjatë ditës.

E kjo na e bënë më të lehtë përzgjedhjen e rrobave. Duket se këto ditë shiu do të bëhen pjesë e jona, kështu që duhet të mendojmë se si të krijojmë pamjen perfekte dhe komode për një ditë me shi.

Disa nga rregullat kryesore që duhen pasur parasysh janë: jo atlete prej rrobe, të cilat mund të jenë super-thithëse, shtoni veshjet me ngjyra të lehta dhe përdorni sa më shumë xhaketat e lëkurës ose një material tjetër që nuk e depërton ujin.

Për një stil të tillë mund të zgjidhni pantollat me fund të gjerë, të kombinuara me çizmet e gjata deri tek kyçi i këmbës.

Në rast se jeni person eskperimentues ju mund të veshni edhe një fustan të tillë.

Në ditët me shi preferohet të keni ngjyra të lehta ose theksuese, pasi që moti është i zymtë dhe është e preferueshme të gjallërohet ambienti me ngjyrat e duhura. /Gazeta Sinjali/