Connect with us

Showbiz

Katërmbëdhjetë të famshmit që votojnë për herë të parë në zgjedhjet presidenciale në SHBA

Published

on

Yjet e Hollywoodit kanë qenë disa nga qytetarët më të zëshëm amerikanë duke theksuar rëndësinë e votimit në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020.

Ndërsa ata po e bëjnë këtë në një mënyrë shumë publike përmes rrjeteve sociale, disa kanë zbuluar se kjo është hera e parë që janë duke votuar.

Disa të famshëm që votojnë për herë të parë kanë jetuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, teksa të tjerët që kanë lindur në vende të tjera po ushtrojnë të drejtën e tyre për të votuar pasi u është dhënë shtetësia amerikane.

Më poshtë ua sjellim disa të famshëm që janë votues për herë të parë në zgjedhjet presidenciale në SHBA:

1. Selena Gomez

Aktorja dhe këngëtarja 28-vjeçare, Selena Gomez, zbuloi që ajo po voton për herë të parë në zgjedhjet presidenciale.

2. Noah Centineo

Aktori 24-vjeçar ka thënë për BuzzFeed se po ashtu kjo është hera e parë që ai po voton. Noeu në fakt këtë kohë ka inkurajuar fansat mjaft shumë që të dalin në zgjedhje dhe të votojnë për të mirën e vendit.

3. Ryan Reynolds

Aktori kanadez, Ryan, tregoi se kjo është hera e parë që po voton në zgjedhjet në Amerikë, që kur u bë shtetas amerikan.

4. Snoop Dogg

Reperi 49-vjeçar gjithashtu do të votojë për herë të parë në zgjedhjet presidenciale në SHBA.

5. Kelsea Ballerini

View this post on Instagram

…embarrassingly but honestly, this is my first time voting. Im not proud of it, but my naivety has kept me sheltered through a lot of my young adult life. BUT. As I’ve listened and learned, I’ve realized its our responsibility and privilege to use our voices to establish what we as human beings with beating hearts want to see in this country for not only ourselves…but our friends, neighbors, strangers, and future generations. The political climate this election is intense. It can feel really overwhelming and scary to even have an opinion, knowing if you share it you will get ruthlessly criticized regardless of your platform or perspective. There’s a lot of noise…but I’ve learned that’s when it’s most important to be anything but silent. And our vote is our voice. America stands for so many beautiful things and I hope (and vote) that it continues to evolve and grow to be a place where EVERYONE is protected, respected, and given equal rights and opportunity. Left the polls feeling really empowered by exercising my right and showing up for what I believe in and the change I want to see. I encourage everyone to do the same. ?

A post shared by Kelsea Ballerini (@kelseaballerini) on Oct 16, 2020 at 3:19pm PDT

Artistja 27 vjeçare e muzikës ‘Country’ tha po ashtu se kjo ishte hera e parë që ajo po merr pjesë në votime.

6. Gregg Sulkin

28-vjeçari nga Londra gjithashtu zbuloi se është hera e parë që ai po voton në zgjedhjet presidenciale në SHBA.

7. Cobie Smulders

Aktorja kanadeze, Cobie Smulders gjithashtu po merr pjesë për herë të parë në zgjedhjet në Amerikë.

8. Tyler

Reperi 29 vjeçari përmes Twitter ua bëri me dije fansat se kjo është hera e parë e tij që po voton.

9. Tan France

Dizajneri amerikan, Tan France, po ashtu është në mesin e të famshmëve që po voton për herë të parë.

10. Joey King

Aktorja 21 vjeçare po voton për herë të parë në zgjedhjet presidenciale në Amerikë.

11. Yara Shahidi

Për aktoren Yara po ashtu kjo është hera e parë që po voton në zgjedhjet presidenciale.

12. Jana Kramer

Zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 janë të parat gjithashtu në të cilat aktorja Jana do të votojë.

13. Mike Tyson

Ish-bokseri Mike Tyson me anë të një postimi të publikuar në rrjetet sociale shprehet i lumtur se po merr pjesë për herë të parë në zgjedhjet presidenciale.

14. Claire Holt

Aktorja Claire është në mesin e shumë figurave publike ku tregoi se do të votojë për herë të parë,meqë u bë një shtetase amerikane. /Telegrafi/