Connect with us

Sport

Kampionati i vaterpolos fillon të shtunën – Bota Sot

Published

on

Kampionati malazez në vaterpolo për sezonin 2020/21 fillon të shtunën, më 7 nëntor, me duelin midis Budvës dhe Jadranit. Ndeshje do të luhet nga ora 18.00 në Budvë.

“Këtë vit, kampionati luhet në një sistem të ndryshuar dhe sigurisht më ndryshe në krahasim me vitet e kaluara.

Ndeshja kundër Jadran është ajo në të cilën ata janë favoritë, por ne gjithashtu kemi punuar për formën që kur kaloi Kupa. Kështu që ne me siguri do të vijmë të përgatitur për të luftuar dhe për të treguar fytyrën tonë më të mirë “, tha lojtari nga Budva, Blazho Mitroviq.

Çuro Radoviq nga ekipi i Jadran pret një sezon më interesant krahasuar me më parë: “Do të jetë shumë më interesant këtë vit sepse të gjithë luajnë me të gjithë. Ne sigurisht që do ta ngrisim formën tonë edhe më shumë, do të luajmë dhe përgatitemi për ndeshjet e Ligës së Kampionëve përmes këtij kampionati. Do të jetë një përvojë e re e shkëlqyeshme për këtë ekip të ri”.

Alsat