Connect with us

Business

Kalon Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike në Komisionin për Legjislacion

Published

on

Projektligji për rimëkëmbje ekonomike sot ka marrë mbështetjen e Komisionit parlamentar për Legjislacion.

Mbledhja është mbajtur ‘online’, derisa kryetari i këtij Komisioni Shkëmb Manaj ka konfirmuar për KosovaPress se me 5 vota për dhe një abstenim është miratuar në raporti me amendamenti I këtij projektligji për rimëkëmbje ekonomike.

“Po, kaloj. Me 5 vota për dhe një abstenim u miratua Projektligji dhe raporti me amendamente”, theksoi Manaj.

Ndërsa, në orën sot në orën 11:00 pritet të mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për shqyrtimin e dytë të Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike – COVID-19.

Alsat