Connect with us

Showbiz

Johnny Depp humb gjyqin ndaj The Sun, detyrohet të paguajë 706 mijë euro dhe i refuzohet apelimi

Published

on

Aktorit hollivudian Johnny Depp i është refuzuar leja për të apeluar gjyqin pasi humbi aksionin e tij të shpifjes ndaj aksioneve të larta kundër mediumit The Sun për përshkrimin e tij si një “rrahës gruaje”.

Një gjykatës i Gjykatës së Lartë urdhëroi gjithashtu aktorin të bëjë një pagesë fillestare për botuesit e The Sun, New Group Newspapers (NGN), me gati 630,000 funte (706 mijë euro) në tarifat ligjore, shkruan The Guardian.

Depp, 57 vjeç, solli një veprim ligjor mbi një kolonë të redaktorit ekzekutiv të gazetës, Dan Wootton, e cila iu referua “provave dërrmuese” që ai kishte sulmuar ish-gruan e tij Amber Heard, 34, gjatë marrëdhënies së tyre.

Në vendimin fillestar, në fillim të këtij muaji, Z. Justice Nicol hodhi poshtë pretendimin e Depp, duke thënë se NGN kishte provuar se ajo që ishte në artikull ishte “thelbësisht e vërtetë”.

Në një vendim që u bë publik të mërkurën, tani ka dalë se Nicol refuzoi lejen e Depp për të apeluar kundër gjykimit të tij, duke thënë: “Unë nuk e konsideroj që arsyet e propozuara të apelit kanë një perspektivë të arsyeshme suksesi”.

Nicol i dha Depp deri më 7 dhjetor kohë për të aplikuar direkt në gjykatën e apelit për të prishur gjykimin e tij. Dhe ai urdhëroi Depp të paguante tarifat ligjore të NGN.

Në gjykimin e tij kryesor të publikuar në fillim të këtij muaji, Nicol zbuloi se Depp sulmoi Heard në një duzinë rastesh, duke e vënë atë në “frikë për jetën e saj”.

Duke hedhur poshtë çështjen e shpifjes së Depp, Nicol zbuloi se 12 nga 14 incidentet e pretenduara të dhunës në familje të mbështetura nga NGN ndodhën. Gjykatësi tha se Depp e vuri Heardin “me frikën e jetës së saj” gjatë asaj që ajo e përshkroi si një “situatë tre ditore të marrë peng” në Australi në mars të vitit 2015.

Ai gjithashtu tha se pranoi që një pretendim i mëtejshëm “konfidencial” i bërë kundër Depp në lidhje me incidentin në Australi kishte ndodhur. Nicol gjeti që Heard ishte gjithashtu në frikë për jetën e saj gjatë incidenteve në Express dhe Oriental South në Azinë Juglindore në gusht të vitit 2015 dhe përsëri në Los Angeles në dhjetor të të njëjtit vit.

Nicol tha: “Një temë e përsëritur në provat e Z. Depp ishte se Znj. Heard kishte ndërtuar një mashtrim dhe se ajo e kishte bërë këtë si një” politikë sigurimi”, dhe se Znj. Heard ishte një “gërmuese ari”… Unë nuk e pranoj këtë karakterizim të zonjës Heard”.

Depp mohoi të ketë qenë i dhunshëm ndaj Heard dhe pretendoi se artikulli përfshinte citime nga viktima të pretenduara të prodhuesit të turpshëm të filmit Harvey Weinstein në mënyrë që të “përfundonte karrierën e tij” duke lidhur akuzat kundër tij me fushatën sensibilizuese #MeToo dhe Time’s Up.

NGN e mbrojti artikullin si të vërtetë dhe tha se Depp ishte “kontrollues dhe verbal dhe fizikisht abuziv ndaj Heard, veçanërisht kur ai ishte nën ndikimin e alkoolit ose drogës” midis fillimit të vitit 2013 dhe majit të vitit 2016, kur çifti u nda. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending