Connect with us

Showbiz

Jennifer Aniston shihet për herë të parë në publik pas tetë muajsh

Published

on

Aktorja Jennifer Aniston është parë në publik për herë të parë në tetë muaj ndërsa po kryente disa detyra të saj në Beverly Hills.

Ylli i serialit “Friends” u pa nga DailyMail të martën pasdite e veshur me pantallona gri, atlete të bardha dhe pulover. Ajo gjithashtu kishte një maskë për të mbrojtur veten.

Hera e fundit që Jennifer u pa për herë të fundit në publik ishte në ditëlindjen e saj të 51-të në shkurt, shkruan DailyMail.

Sidoqoftë, ajo është shfaqur në takime të ndryshme përmes platformës ‘Zoom’ përgjatë periudhës së izolimit.

Jennifer është strehuar në shtëpinë e saj 21 milionë dollarëshe në lagjen ekskluzive të Bel Air në Los Angeles.

Rezidenca e saj shtrihet në një zonë të madhe me pamje nga një pishinë e gjatë, në formë drejtkëndëshe. Prona ka shtatë dhoma gjumi dhe 11 banjo.

Aktorja gjithashtu ka një kopsht të stilit zen të shpërndarë me statuja Budiste për ta mbajtur atë të qetë në këto kohë të trazuara.

Ajo pranoi vitin e kaluar se ‘humbet kontaktin’ me botën kur është brenda shtëpisë së saj luksoze – dhe nuk është e vështirë të kuptosh pse.

Ajo tha në një intervistë për Glamour Magazine: “Unë e shoh veten duke u izoluar ndonjëherë. Mos më keqkuptoni, më pëlqen të jem në shtëpi. Shtëpia është një hapësirë shumë e rehatshme dhe e sigurt për mua. Por nëse qëndroni në shtëpi për një kohë të gjatë do të izoloheni dhe do të humbni kontaktin me atë që po ndodh në botën reale”.

Jennifer bleu rezidencën e saj 10 vjet më parë dhe e ka kthyer atë në një parajsë të gjallë, e cila ndodhet në malet Santa Monica. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending