Connect with us

Sport

Ja kur zhvillohen ndeshjet e fazës 1/16 të Ligës së Kampionëve – Alsat

Published

on

Sot është hedhur shorti i Ligës së Kampioneve ku janë mësuar tete çiftet te cilat do të ballafaqohen ndërmjet tyre për të siguruar një vend në mesin e tetë skuadrave më të mira të këtij edicionin të Ligës së Kampionëve.

Dy sfidat kryesore të kësaj faze padyshim se do te jenë Chelsea – Atletico Madrid dhe Barcelona – Paris – Saint – Germain.

Tashmë është mësuar edhe koha kur do të zhvillohen ndeshjet e kësaj faze.

Ndeshjet e para do të luhen më 16,17 dhe 23 e 24 Shkurt, kurse të dytat më 9,10 dhe 16 e 17 Mars.

Ky është shorti i plotë:

Borussia Monchengladbach vs Manchester City

Lazio vs Bayern Munich

Atletico Madrid vs Chelsea

Leipzig vs Liverpool

Porto vs Juventus

Barcelona vs Paris St-Germain

Sevilla vs Borussia Dortmund

Atalanta vs Real Madrid

 

 

 

Alsat