Connect with us

Sport

Ibrahimoviçi, në stilin e tij i përgjigjet Lukaku-s – SHKUPI

Published

on

Romelu Lukaku në derbin e parafundit me Milanin, ku Interi me përmbysje iu gëzua fitores 4-2, dërgoi një porosi me të cilën provokoi kundërshtarët e qytetit. Belgu në Instagram paraqiti një foto nga derbi duke shkruar se “Qyteti ka një mbret të ri”.

– Advertisment –

Tani Milani iu revanshua, ndërsa veteran Zlatan Ibrahimoviç ishte hero me 2 gola në pjesën e parë në fitoren 1-2, pasi që Interi ishte në rolin e skuadrës vendase.

Ylli suedez e shfryrëzoi menjëherë rastin që t’I përgjigjet Lukaku-s për provokimin nga muaji shkurt duke lansuar një foto në Instagram dhe duke shkruar: Në Milano asnjëherë s’ka pasur mbret, por ka ZOT!

Alsat