Connect with us

Sport

Ibrahimoviçi gati për derbin me Interin – SHKUPIMK

Published

on

Zlatan Ibrahimovic duket të ketë lënë plotësisht prapa virusin “Covid-19”. Veterani sulmues është rikuperuar plotësisht sipas fjalëve të trajnerit të Milanit, Stefano Pioli dhe do të jetë gati për ndeshjen ndaj Interit.

– Advertisment –

Zlatani ka qenë duke qeshur dhe është në një gjendje mentale positive. Ai ka stërvitur vetëm për një javë, por ndihet mirë. Kishte probleme, por unë kam gjetur atë siç ishte çdo here. Ai është gati për lojë, por duhet akoma të shohim se sa minuta mund t’i ketë në këmbë”, ishin fjalët e trajnerit kuqezi Pioli.

Milani këtë fundjavë luan ‘Derby della Madonnina’ kundër skuadrës së Inter dhr sfida nis në orën 18.00.

Alsat