Connect with us

Business

Harley-Davidson lançon markën e motorëve elektrik LiveWire

Published

on

Pas rritjes së Tesla të Elon Musk, disa kompani automobilistike kanë kërcyer në bandën e automjeteve elektrike në muajt e fundit. Harley-Davidson nisi një markë motorike tërësisht elektrike LiveWire, përpjekja e fundit nga kompania për të rritur bastet në tregun e automjeteve elektrike në rritje të shpejtë.

– Advertisements –

Emëruar pas motorit të parë elektrik të Harley, që u zbulua në 2019, divizioni LiveWire është planifikuar të nisë motorin e saj të parë të markës në Korrik. Kompania kishte thënë në Shkurt se do të krijonte një ndarje të veçantë të përqendruar në automjete elektrike, pasi synon të tërheqë gjeneratën e ardhshme të kalorësve më të rinj dhe më të ndërgjegjshëm për mjedisin.

Florent Ibraimi 

Alsat