Connect with us

Showbiz

Hajdutët hyjnë dhe vjedhin në shtëpinë luksoze të Cristiano Ronaldos në Madeira

Published

on

Policia thuhet se po heton një vjedhje në shtëpinë e Cristiano Ronaldos në Madeira.

Hajduti thuhet se kishte hyrë në pronën e rinovuar në vlerë shtatë milionë funte në ishullin Funchal përmes një dere të hapur garazhi ndërsa futbollisti ishte larg me ekipin kombëtar të Portugalisë, shkruan DailyMail.

Një i afërm i Ronaldos ngriti alarmin të mërkurën në mëngjes, sipas gazetës së respektuar të ishullit “Diario de Noticias Madeira”. Të mërkurën në mbrëmje, Ronaldo u paraqit në një ndeshje kundër Spanjës.

Gazeta lokale raportoi se hajduti e shfrytëzoi rastin të hynte nëpër garazh kur u hap nga një punëtor mirëmbajtjeje.

Një fanellë e nënshkruar e Juventusit, me vlerë rreth 180 funte, thuhet se ka qenë në mesin e sendeve të vjedhura së bashku me pasuritë e tjera të vogla.

Policia tashmë kuptohet se ka vizituar pronën dhe thuhet se ka identifikuar hajdutin, i përshkruar si dikush që tashmë është i njohur për ta, nga kamerat CCTV. Asnjë arrestim nuk është bërë ende.

Nuk ishte menjëherë e qartë nëse nëna e Ronaldos, Dolores apo vëllai i tij i madh Hugo, të cilët të dy jetojnë në shtëpinë me shtatë kate, ishin brenda pronës në atë kohë.

Ndërkohë, partnerja e tij, Georgina Rodriguez ishte larg në Javën e Modës në Paris.

Sulmuesi i Juventusit, Ronaldo kaloi pjesën e parë të izolimit të coronavirusit në fillim të këtij viti duke qëndruar në dy katet e fundit të shtëpisë me partneren e tij Georgina Rodriguez dhe fëmijët e tij pasi kampionati i ‘Serie A’ u pezullua.

Babai i katër fëmijëve bleu ndërtesën në vitin 2015 nga projektuesi lokal Nini Andrade Silva për një shumë të pazbuluar dhe u nis për të bërë rinovimin e saj në pronën e tij të ëndrrave.

Kur renovimi përfundoi në vitin 2019, Ronaldo u transferua me nënën e tij dhe vëllain Hugo, i cili gjithashtu menaxhon muzeun CR7 të Ronaldos pranë. Futbollisti zotëron gjithashtu një hotel luksoz aty pranë me 48 dhoma, të quajtur “Pestana CR7”.

Prona ka katër kate mbi tokë, në dy të parat prej të cilave jetojnë Ronaldo dhe e dashura e tij, së bashku me fëmijët e tij.

Nuk dihet saktësisht se sa dhoma gjumi dhe banjo ka prona, por ka dy pishina – një në çati – si dhe dy palestra dhe një fushë të vogël futbolli që Ronaldo përdor për t’u stërvitur ndërsa është në shtëpi.

Garazhi nëntokësor, përmes të cilit hajduti thuhet se fitoi hyrjen në rezidencë, mund të strehojë deri në pesë vetura.

Pasi u zhvendosën në pronë drejt fillimit të pandemisë së coronavirusit, Ronaldo dhe e dashura e tij më vonë u zhvendosën në një vilë me një kopsht rreth gjysmë ore larg veturës përpara se të fluturonin përsëri në Itali.

Ish-ylli i Manchester United dhe Real Madridit luajti në barazimin e mbrëmshëm 0-0 midis Portugalisë dhe Spanjës.

Rezidenca e Ronaldos është afër rrënjëve të tij. Ai ka lindur në Funchal në vitin 1985 dhe shpesh kalon kohë në Madeira kur nuk është duke kryer stërvitjet me Juventusin në Itali. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending