Connect with us

Sport

Hadergjonaj: Më mirë mos të kisha shënue e të kishim fitue – SHKUPI

Published

on

Florent Hadërgjonaj shënoi një gol shumë të bukur sot ndaj Maqedonisë së Veriut, por ai nuk mjaftoi për t’i dhënë suksesin Kosovës që u eliminua dhe i dha lamtumirën ëndrrës së Europianit.

– Advertisment –

“Më mirë të mos i shënoja dhe të fitonim këtë ndeshje. Ishim përrgatitur të shkonim në finale e të kënaqnim popullin. Vështirë të gjesh fjalët si mbaroi ndeshja, duhet të presim, të flaism me vete e të kalojmë këtë fazë të veshtirë për ne. Fatkeqësisht nuk arritëm këtë qëllim që kishim.

Golat që kemi pësuar kanë qenë dhurata. Fati i keq, nuk ia dolëm me atë kros, e dinim që kanë forcën aty. Nuk patëm përqendrimin, e vështirë të gjesh diçka, jemi të zhgënjyer”, tha autori i golit të Kosovës.

Alsat