Connect with us

Sport

Guardiola “peshkon” talentin argjentinas – Alsat

Published

on

Man. Siti ka nisur negociatat për të firmosur me Dario Ariel Sarmiento, pasi që konsiderohet si një nga lojtarët më të talentuar dhe më të ardhme në Argjentinë.

Sulmuesi i krahut ka debatuar me Estudiantes dhe ka zhvilluar 3 ndeshje. Lojtari i ri ka luajtur dhe sezonin e kaluar, ndërsa Fabrizio Romano shkruan se “Qytetarët” janë gati të paguajnë 19 milionë euro për shërbimet e tij. Marrëveshja pritet të arrihet dhe lojtari i ri do t’i bashkohet “Qytetarëve” në qershorin e 2021.

 

Alsat