Connect with us

Sport

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 764 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 79 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar tre raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (2 raste Klinika Infektive dhe 1 rast MIQ, QKUK). Numri total i rasteve pozitive është 16.050 raste nga 73.340 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 641 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 61 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.250 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.159. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 26 raste, komuna Gjilan 17 raste, komuna Gjakovë 11 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Pejë 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Klinë 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Prizren 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Fushë Kosovë, Lipjan, Rahovec, Shtime, Skenderaj dhe Suharekë.

Published

on

Futbollisti i Atletico Madrid, Luis Suarez ka folur për herë të parë për largimin nga Barcelona.

Uruguaiani ka fajësuar bordin për mënyrën se si është larguar.

“Unë nuk e mora mirë për shkak të mënyrës se si Barcelona më largoj. Dikush duhet ta kuptoj se ka mbaruar koha e tij”

“Unë qaja për situatën që po e përjetoja. Kishte mënyra tjera që të flisnin me mua, të më tregonin se klubi po i ndryshon gjëra. Mënyra se si folën me mua nuk ishte e mirë dhe kjo e brengosi edhe Leo Messin”, u shprehë sulmuesi i njohur.

Alsat