Connect with us

Sport

Gjashtë raste me COVID-19 në Premier Ligë – Alsat

Published

on

Premier Liga ka konfirmuar gjashtë raste me “COVID-19” në testet e bëra për lojtarët dhe stafin. 1 mijë e 549 testime janë bërë mes datave 7 dhe 13 dhjetor, ndërsa gjashtë prej tyre kanë dal pozitiv.

– Advertisment –

Javën e kaluar ka pasur 14 raste pozitive mes datave 30 nëntor – 6 dhjetor dhe besohet që janë nga ndeshja Njukasëll – Aston Villa që u suspendua më 4 dhjetor. Sidoqoftë, pavarësisht rasteve, ndeshjet do vazhdojnë të zhvillohen normalisht.

Alsat