Connect with us

Sport

Gaf administrativ, Rufati s’ka të drejtë loje ndaj Gjeorgjisë? – SHKUPI

Published

on

Edhe pse është ftuar nga trajneri Igor Angelovski, për shkak të mungesave të mëdha, Agron Rufati nuk ka të drejtë që të luajë për ekipin e parë të Maqedonisë, për shkak të kartonave të verdhë, me të cilat nuk kishte të drejtë edhe për Maqedoninë U21.

– Advertisment –

Kjo për arsye se një neni disiplinor të UEFA-s që thot se pezullimi do të vazhdojë edhe për kombëtaret e tjera, nëse futbollisti është ftuar që të luajë. Në këtë rast Rufati nuk ka të drejte loje ndaj GJeorgjisë për ekipin A të Maqedonisë dhe Izarelit me Maqedoninë U21.

 

Alsat