Connect with us

Sport

Futsall, Shkupi fiton ndaj Blu Mexhik – Alsat

Published

on

Futsall Shkupi ka fituar Blu Mexhik Dublin me rezultat 3:0 në kuadër të raundit të parë eliminator në Ligën e Kampionëve.

Golat për triumfin e Futsall Shkupit i realizuan Erkan Seferi, Nikolla Dimovski dhe Eljesa Neziri. Bardhekaltërit zhvilluan një ndeshje të mirë dhe ruajtën gjatë gjithë ndeshjen epërsinë, falë edhe portierit Shefki Berisha që priti disa gjuajtje të forta të kundërshtarëve nga Irlanda.

Me këtë fitore Futsall Shkupi kualifikohet në raundin e dytë të eliminatoreve të Çampionsit, me çka kundërshtarin do ta mësoj përmes shortit.

Alsat