Connect with us

Sport

Florentino Perez mes dy transferimeve të bujshme – SHKUPI

Published

on

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka ide të qarta për të ardhmen e kampionit në Spanjë dhe kjo ishte arsyeja që nuk kishte asnjë blerje të bujshme këtë verë. Mirëpo numri një I madrilenëve planifikon që të bëj një transfer të madh gjatë verës së ardhshme.

– Advertisment –

Sipas të përditshmes “Marca” raportohet se Perez ka dy dëshira për përforcime, ndërsa njëra prej tyre është Kilian Mbape. Nuk do të jetë një operacion i lehtë dhe Reali do të duhet të paguajë rreth 200 mln euro që të sjell francezin në “Bernabeu”.

Dëshira e dytë është Erling Halland, që është një zgjidhje më e lirë në krahasim me Mbapen, ashtu që do të jetë interesant që të shihet se cili prej këtyre dy futbollistëve do të zbarkojë në “Bernabeu”.

Alsat