Connect with us

Sport

Flet heroi i Kosovës, Aro Muric – Bota Sot

Published

on

Aro Muric, ishte heroi i Kosovës në ndeshjen kundër Greqisë.

Portieri priti penalltinë në pjesën e parë të ndeshjes, por edhe në vazhdimin e saj, bëri disa ndërhyrje të mira.

“Ishte mirë. Nëse është më e mira nuk e di”, tha Muric.

“Ishte shumë e rëndësishme, sidomos edhe për skuadrën, jam shumë i kënaqur”, tha ai.

“Po besoj që në të ardhmën do të qëndrojmë së bashku dhe të jemi më të fortë dhe më të mirë.”, tha Muric.

Alsat