Connect with us

Sport

Fjuri haron Uajllderin, gati për Xhoshuan – SHKUPIMK

Published

on

Tajson Fjuri ka konfirmuar se e ka anuluar meçin e planifikuar kundër Doentej Uajllderit. Ai pretendon se organizatorët nuk arritën të caktonin një datë për eventin e madh sportive dhe tani ai është i lirë të përballet me Entoni XHoshuan, për titullin e padiskutueshëm të botës.

– Advertisment –

Unë mezi prisja ta shkatërroja Uajlderin përsëri. Një luftë e shpejtë dhe e lehtë, por Uajlderi dhe ekipi i tij po ngatërronin datën. Ata me të vërtetë nuk duan të luftojnë me kampionin linear të peshave të rënda. Pastaj ata më pyetën nëse do të pranoja ta shtyja deri në dhjetor. Unë rashë dakord për 19 dhjetor. Pastaj ata u përpoqën ta ndryshonin datën përsëri në vitin e ardhshëm. Unë kam qenë duke u trajnuar. Jam gati. Kur u përpoqën të largoheshin nga 19 dhjetori dhe të shtyheshin për vitin e ardhshëm, mjaftonte. Unë kam lëvizur përpara. Dhe para fundit të vitit 2021, unë do të jem njeriu i vetëm në këtë tokë me rrip të peshave të rënda.

Anulimi i Fjurit vjen vetëm një ditë pasi promoteri i tij Bob Arum konfirmoi se plani ishte që mbreti i ËBC të luftonte në Britani në dhjetor, dhe pastaj të përballej me Joshua në prill ose maj 2021.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending