Connect with us

Sport

Fjuri haron Uajllderin, gati për Xhoshuan – SHKUPIMK

Published

on

Tajson Fjuri ka konfirmuar se e ka anuluar meçin e planifikuar kundër Doentej Uajllderit. Ai pretendon se organizatorët nuk arritën të caktonin një datë për eventin e madh sportive dhe tani ai është i lirë të përballet me Entoni XHoshuan, për titullin e padiskutueshëm të botës.

– Advertisment –

Unë mezi prisja ta shkatërroja Uajlderin përsëri. Një luftë e shpejtë dhe e lehtë, por Uajlderi dhe ekipi i tij po ngatërronin datën. Ata me të vërtetë nuk duan të luftojnë me kampionin linear të peshave të rënda. Pastaj ata më pyetën nëse do të pranoja ta shtyja deri në dhjetor. Unë rashë dakord për 19 dhjetor. Pastaj ata u përpoqën ta ndryshonin datën përsëri në vitin e ardhshëm. Unë kam qenë duke u trajnuar. Jam gati. Kur u përpoqën të largoheshin nga 19 dhjetori dhe të shtyheshin për vitin e ardhshëm, mjaftonte. Unë kam lëvizur përpara. Dhe para fundit të vitit 2021, unë do të jem njeriu i vetëm në këtë tokë me rrip të peshave të rënda.

Anulimi i Fjurit vjen vetëm një ditë pasi promoteri i tij Bob Arum konfirmoi se plani ishte që mbreti i ËBC të luftonte në Britani në dhjetor, dhe pastaj të përballej me Joshua në prill ose maj 2021.

Alsat