Connect with us

Sport

Fitore për Bajernin, Liverpullin dhe Sitin, barazon Interi – SHKUPI

Published

on

Skuadra e Bajern Munihut e ka nisur në mënyrë më të mirë mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve, duke mposhtur skuadrën e Atletiko Madridit me 4-0.  Kingsli Koman në minutën e 28’ zhbllokoi ndeshjen, ndësa në minutën e 41’, Leon Goretzka dyfishoi epërsinë në 2:0. Korentin Toliso me një super gol në minutën e 66’, çoi në 3:0 epërsinë, para se sërisht Koman të vendoste rezultatin përfundimtar 4:0.

– Advertisment –

Liverpuli është kthyer me pikë të plota nga udhëtimi aspak i lehtë në Holandë, te skuadra e Ajaksit. Skuadra e Jurgen Klopp ka arritur të mposht Ajaksin 0-1, ndërsa momenti vendimtar ishte në pjesë e parë kur Nikolas Taliafiko shënoi në rrjetën e vet, një autogol që doli vendimtar në këtë fitore të Liverpulit.  Në minutën e 60′ të pjesës së dytë, Jurgen Klop vendosi të inkuadronte edhe Xherdan Shaqirin.

Skuadra e Interit ka barazuar 2:2 me gjermanët e Borusia Mynshenglladbahut, në ndeshjen e xhiros së parë të Grupit B. Të gjitha golat e kësaj ndeshje u shënuan në pjesën e dytë. Fillimisht Romelu Lukaku në minutën e 49′ kaloi në epërsi Interit, para se Ramy Bensebaini të barazonte nga penalltia në minutën e 61. Jonas Hofmann ‘shokoi’ Inter kur shënoi për epërsinë e parë të skuadrës së gjermane në minutën e 85′. Por, Interin nga humbja e shpëtoi Lukaku, që në minutën e 90′ barazoi në 2:2 rezultatin.

Mançester Siti e ka nisur mbarë sezonin e ri në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Pep Guardiolas ka arritur të mposht me përmbysje 3:1 Porton. Përmes Luis Diaz mysafirët nga Portugalia kaluan në epërsi në minutën e 14’, ndërsa Serhio Aguero nga penalltia barazoi shifrat në 1:1. Në minutën e 65’, Ilkay Gundogan kaloi për të parën herë Man. Sitin në epërsi, ndërsa fitoren e Sitit e vulosi Ferran Torres, që shënoi për 3:1 në minutën e 73’.

Vazhdon të mahnitë Atalanta, çerekfinaliste e sezonit të kaluar, e cila shkatërroi 0-4 Mitillandin (shënuan Zapata, Muriel, Gomez dhe Miranchuk).

Me rezultat minimal fitoi Olympiakosi përballë Marsejës.

 

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending