Connect with us

Sport

Fiorentina humb yllin spanjoll para sfidës me Parmën – SHKUPIMK

Published

on

Hose Kalejon është pozitiv me koronavirus dhe për këtë arsye do të humbasë ndeshjen ndaj Parmës. Lajmin e ka konfirmuar edhe skuadra italiane.

ACF Fiorentina njofton se një rast pozitiv u gjet në testet parandaluese për zbulimin e Covid-19. I infektuar është Josè Maria Callejon, i cili, edhe pse asimptomatik, tashmë është në izolim. Ekipi i Fiorentinës tani do të hyjë në karantinë dhe do të vazhdojë të ndjekë të gjithë procedurën e parashikuar nga protokollet shëndetësore,” thuhet mes tjerash në kumtesën e klubit italian.

Alsat