Connect with us

Sport

Finale epike në Paris, Nadal – Gjokoviq – SHKUPIMK

Published

on

Rafael Nadal do të përballet me Novak Gjokoviqin , në finalen e madhe të turenuet Masters në Paris. Tenisti serb në gjysmëfinale më vështirë se sa pritej mundi tenisti grek Stefanos Cicipas me 3-2 në sete.

– Advertisment –

Dukej se Gjokoviq lehtë do të kalojë sfidën e gjysmëfinalen, pasi kishte epërsi 2-0 në sete, para se Cicipas të dominojë në 2 setet e ardhshme duke barazuar rezultatin në 2-2 në sete, pas së cilës pasoi seti vendimtar. Në setin e pestë, avancoi Cicipas me 1-0, ndërsa tenisti serb u kthye në ndeshjen dhe fitoi 6 geme radhazi që në fund të triumfojë me 3-2 në sete.

Finalja e “Roland Garros”-it do të zhvillohet gjatë ditës së diel, në orën 15.00.

Alsat