Connect with us

Showbiz

Fillerët dermalë Neauvia Organic – zgjedhja e duhur për eliminimin e rrudhave

Published

on

Ju ka ndodhur të shikoni veten në pasqyrë dhe t’ju duket që diçka në fytyrën tuaj ka ndryshuar? Dukeni më të lodhur, fytyra juaj nuk e ka shkëlqimin që ka pasur, si dhe kanë filluar të shfaqen rrudhat; në fillim rrudha të holla të cilat me kohë pastaj bëhen edhe më të thella.

Kjo për shkak se me kalimin e moshës fillojnë ndryshimet nën lëkurë: eshtrat fillojnë të humbin dendësinë, muskujt tkurren dhe masa dhjamore pakësohet.

Lëkura është si një mbulesë e trupit dhe mbahet nga kockat, muskujt dhe masa dhjamore, prandaj kur humb mbështetjen nga kockat, muskujt dhe masa dhjamore, lëkura fillon të rrudhet.

Pra, lëkura e humb volumin dhe kur humbet volumi lëkura e humb shkëlqimin dhe fillon të rrudhet. Humbja e volumit në fytyrë fillon që nga mosha 20-vjeçare. Ky është një proces fiziologjik që i ndodh çdokujt pa përjashtim.

Por, si ta kthejmë volumin e humbur në fytyrë?

Shenjat e plakjes fillojnë nga brenda dhe plakja e lëkurës nuk mund të parandalohet vetëm duke përdorur kremra, sado të mira dhe të shtrenjta qofshin ato.

Kremrat veprojnë në sipërfaqe të lëkurës, hidratojnë dhe ushqejnë vetëm shtresat sipërfaqësore, derisa rrudhat shfaqen si pasojë e humbjes së volumit nga brenda.

Për të mbajtur volumin e lëkurës dhe për të parandaluar rrudhat dhe eliminuar ato, produktet më efektive janë FILLERËT DERMALË.

Fillerët apo mbushësit e lëkurës janë pajisje medicinale me bazë acidin hyaluronik – përbërës ky që gjendet në lëkurën tonë. Acidi hyaluronik e mbledh ujin dhe kësisoj mundëson të kthehet volumi në pjesët ku vërehet mungesa. Përveç shtimit të volumit, meqë acidi hyaluronik mbledh ujin, lëkura do të duket më e hidratuar dhe do të përmirësohet kualiteti i lëkurës.

Fillerët dermalë injektohen nga profesionistet shëndetësorë dhe varësisht se çka duam të korrigjojmë, fillerët duhet të injektohen në shtresa të ndryshme të lëkurës.

Fillerët dermalë më të pastër që mund të gjenden në treg janë fillerët Neauvia ORGANIC. Këta fillerë kanë acidin hyaluronik më të pastër, me një formulë të veçantë që nuk përmban elemente toksike (siç mund të përmbajnë produkte të tjera).

Fillerët dermalë Neauvia Organic në përbërje kanë edhe dy aminoacide të kolagjenit që stimulojnë regjenerimin dhe përmirësojnë kualitetin e lëkurës. Në treg ka disa lloje të fillerëve dermalë të cilëve nuk u dihet prejardhja dhe përbërja.

Jo rrallë janë raportuar komplikime si rezultat i përdorimit të produkteve të dyshimta dhe të papastra. Efektet anësore të fillerëve dermalë mund të shfaqen menjëherë ose pas gjashtë muajve, një apo dy viteve apo edhe më gjatë. Kjo ndodh për shkak të mbetjeve toksike që mund të mbesin në lëkurë edhe pasi acidi hyaluronik të jetë shkrirë përmes procesit fiziologjik në organizëm.

Neauvia ORGANIC fillerët dermalë janë fillerë të sigurt, me rezultate fantastike dhe qëndrueshmëri maksimale. Fillerët dermalë janë implante dhe si të tilla duhet të injektohen VETËM nga mjekët apo stomatologët e trajnuar.

Kujdesuni për fytyrën, kujdesuni për pamjen, korrigjoni të metat të cilat ju pengojnë, kërkoni trajtime te mjekët dhe veçanërisht KUJDES nga produktet që ju injektojnë./Gazeta Sinjali/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending