Connect with us

Entertainment

Familja në Rahovec në rrezik nga bollat e gjarpërinjtë, qytetari i largon në mënyrë të jashtëzakonshme

Published

on

Një rast i rrallë ka ndodhur sot në fshatin Radoste të Rahovecit. Qetarit me emrin Hysni Rexha i njohur për mbajtjen e disa ujqërve, sot ka ndërhyrë për të larguar dy gjarpërinj edhe në një shtëpi të këtij fshati të Rahovecit.

– Advertisements –

Ai përmes një postimi në “Facebook”, tregoi se ka pranuar një thirrje nga një familje e këtij fshati se po kanë problem me bolla dhe gjarpërinj.

“Pershendetje per te gjithe sot mora nje telefonat nga nje familje ne fshatin Radoste, qe kishin problem per here te dyte me bolla dhe gjarprinje, ndihem shum i lumtur qe problemin e zgjodha me sukses te kjo familje te cilet me rrespektun dhe u ndin te kenaqur me punen time, e faleminderoj Zotin per kete dhunti..”, ka shkruar ai.

Më poshtë mund ta shihni videon.