Connect with us

Showbiz

Facebooku nuk ‘di’ të dallojë Fjolla Morinën nga Kim Kardashian, skaneri i rrjetit social detekton si të ngjashme fytyrat e tyre

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Fjolla Morina, është komentuar shpesh herë për ngjashmërinë e saj me super yllin Kim Kardashian.

Ajo madje në një set fotografik të realizuar vitin e kaluar në studion e parukierit Kaci dhe grimeres Sellma, realizoi një dukje e cila ishte tërësisht e ngjashme me atë të Kim Kardashianit në MET Gala 2019.

Edhe vet Fjolla e kishte pranuar se ishte frymëzuar nga Kim për këtë transformim, teksa edhe në disa prej paraqitjeve të saj në klipe është dukur si sipërmarrësja me famë botërore.

Fjolla Morina si Kim Kardashian (Foto: Instagram)

Teksa i ngjan jashtëzakonisht në pamje, duket se kjo ka bërë që edhe rrjetet sociale ta detektojnë fytyrën e saj me atë të 40-vjeçares Kardashian.

Në një fotografi rastësore të publikuar nga një përdorues i rrjetit social Facebook, ku shfaqet një fotografi i Kimit nga vizita e saj në Shtëpinë e Bardhë vitin e kaluar, Facebook e etiketon fytyrën e Kimit sikur të ishte ajo e Fjolla Morinës.

Foto: Facebook

Duke qenë se Facebook ka mekanizmat që të njohë përafërsisht fytyrat e njerëzve dhe të mundësojë etiketimin e tyre pasi i ka njohur ato, duket se ngjashmëria e Fjollës me Kimin ka bërë që edhe rrjeti social t’i ngatërrojë këto dy fytyra, që në pamje të parë duken tepër të ngjashme.

Duke njohur profilin e vërtetë dhe të konfirmuar të këngëtares shqiptare, i cili është e ndjekur nga mbi 16 mijë njerëz në Facebook dhe ka një numër të madh miqsh, skaneri i Facebookut duket se nuk është në gjendje ta dallojë atë nga fytyra e Kim Kardashianit. /Telegrafi/

Foto: Facebook