Connect with us

Sport

Eurosport: Marash Kumbulla vazhdon të “rritet” – SHKUPIMK

Published

on

Marash Kumbulla, kishte edhe një tjetër paraqitje spaktakolare, por tani në Ligën Evropa, teksa Roma mundi Kluzhin me 5-0. Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë ishte në terren plot 90 minuta të plota dhe nga anët e tij kishte gjithçka në kontroll duke ia bërë më të lehtë ndeshjen shokëve të skuadrës. Në vlerësimin pas ndeshjes nga ana e Eurosport, theksohet se 20-vjeçari vazhdon të rritet.

Një tjetër provë e mirë në anën defensive, për një lojtar i cili vazhdon të rritet”, thuhet për paraqitjen e Kumbullës.

Kujtojmë se në Ligën e Europës, Kumbulla i ka zhvilluar të gjitha 3 ndeshjet e Romës, madje ka shënuar edhe një gol në përballjen ndaj Jang Bojs.

Alsat