Connect with us

Sport

Elmasi me Napolin në Granada, Ademi me Dinamon ndaj Krasnodarit – Alsat

Published

on

Në Ligën Evropa, janë përcaktuar dyshet e 1/16 së finales, ku dallohen disa ndeshja nxitëse. Në mesin e përballjeve interesante janë takimet mes Real Sosiedatit dhe Mançester Junajtedit, Benfikës dhe Arsenalit, ndërsa Milani do të jetë përball Crvena Zvezdës. Napoli me Elif Elmasin do të jenë përball Granadës, ndërsa Arian Ademi me Dinamo Zagrebin do të sfidojnë Kransodarin.

Liga Evropa – 1/16 e finales

Volsberger – Totenhem

Dinamo Kiev – Klub Brizh

Real Sosiedat – Man. Junajted

Benfika – Arsenal

Crvena Zvezda – Milan

Antverp – Renxhers

Slavia Praga – Lester

Salzburg – Vilareal

Braga – AS Roma

Krasnodar – Dinamo Zagreb

Jang Bojs – Bajer Leverkuzen

Molde – Hofenhajm

Granada – Napoli

Makabi Tev Aviv – Shakhter

Lille – Ajaksi

Olimpiakos – PSV Aind’hoven

Ndeshjet e para janë caktuar më 18 shkurt, ndërsa sfidat e kthimit janë 7 ditë më vonë dhe një ditë më pas është shorti për 1/8 e finales.

Alsat