Connect with us

Sport

Eliminohet bartësja e dytë në “Roland Garros” – Alsat TV

Published

on

Dita e re e garave në turneun Masters “Roland Garros” solli edhe eliminimin e favorites së madhe dhe bartëses së dytë të turnut francez, Karolina Plishkova. Tenistja çeke përball kishte Jelena Ostapenko, e cila nuk arriti që të gjejë mënyrën për të ndaluar lojën ofenzive të tenistes nga Bjellorusia.

Ostapenko, e cila është fituese e turneut “Roland Garros” në vitin 2017, e fitoi setin e parë me rezultat 6-4, ndërsa në të dytin e mbylli pa shumë rrezistëncë pran rezultatit 6-2.

Në raundin e ardhshëm, Ostapenko do të takohet me fituesen e duelit Sloun Stivens nga SHBA dhe Paolla Badosa Gibert nga Spanja.

Alsat